srpski english

U fokusu / Klupski učinak fudbalskih reprezentativaca Srbije

Nastavljamo da pratimo učinak standardnih, povremenih i potencijalnih fudbalskih A reprezentativaca Srbije. Od ovog puta kroz dvonedeljne prikaze njihove minutaže, datih golova, primljenih pogodaka, asistencija i(li) ključnih grešaka na klupskim utakmicama širom sveta pokušaćemo da vam približimo formu “orlova” između utakmica za nacionalni tim.

Klupski učinak fudbalskih reprezentativaca Srbije
Srazbur - Ren / Stefan Mitrović / Foto: Printscreen Youtube (Ligue 1 Uber Eats)

Nikola Milenković (Fiorentina)

* 90 minuta u porazu od Milana; 90 minuta i pogodak u remiju sa Đenovom

Nikola Maksimović (Napoli)

* rezerva u trijumfu protiv Rome; 90 minuta u remiju sa AZ Alkmarom u Ligi Evrope; ušao u 83. minutu pobede protiv Krotonea

Stefan Mitrović (Strazbur)

* 40 minuta i crveni karton u remiju sa Renom; iz tog razloga ga nije bilo u pobedi nad Nantom

Strahinja Pavlović (Monako)

* ni rezerva u pobedi nad Nimom; na tribinama i u porazu od Lila

Aleksandar Kolarov (Inter)

* zbog zaraženosti korona virusom preskočio pobedu nas Sasuolom; iz istog razloga propustio i pobedu protiv Borusije (M) u Ligi šampiona; van protokola dobijene utakmice sa Bolonjom

Filip Mladenović (Legija)

* 90 minuta u remiju sa Pjast Glivicama; 90 minuta na dobijenom meču sa Lehijom (G)

Milan Rodić (Crvena zvezda)

* korona virus ga “izbrisala” iz pobeda protiv Rada i Zlatibora, ali i remija sa Hofenhajmom u Ligi Evrope

Matija Nastasić (Šalke)

* 90 minuta u porazu od Borusije (M); van konkurencije u porazu od Bajera

Marko Gobeljić (Crvena zvezda)

* zbog povrede van protokola dobijene utakmice sa Radom; rezerva u remiju sa Hofenhajmom u Ligi Evrope; igrao do 66. minuta trijumfa protiv Zlatibora

Uroš Spajić (Fejenord)

* 90 minuta u podeli bodova sa Utrehtom; prvo poluvreme u porazu od Dinama (ZG) u Ligi Evrope; 81 minut u remiju sa Heraklesom

Nemanja Miletić (Al Raed)

* 90 minuta u porazu od Al Aina; 90 minuta u porazu od Al Hilala

Miloš Veljković (Verder)

* zbog povrede van protokola u porazima od Volfsburga i Štutgarta

Fejnord - Utreht / Foto: Printscreen Youtube (Feyenoord)

VEZNI RED

Saša Lukić (Torino)

* zbog propisane samoizolacije van kombinacija za remi sa Sampdorijom; u porazu od Juventusa u igri od 74. minuta

Nemanja Maksimović (Hetafe)

* zbog povrede izostao iz remija sa Atletikom (B); uveden u 66. minutu poraza od Levantea

Nemanja Gudelj (Sevilja)

* 86 minuta u pobedi nad Hueskom; 90 minuta u porazu od Sevilje u Ligi šampiona; uveden u 64. minutu poraza od Reala; 90 minuta u LŠ trijumfu nad Renom

Marko Grujić (Porto)

* 65 minuta u slavlju protiv Santa Klare; zbog suspenzije bez učešća u remiju sa Mančester sitijem u Ligi šampiona; u igri od 83. minuta u pobedi protiv Tondele

Sergej Milinković-Savić (Lacio)

* bez nastupa u porazu od Udinezea; 79 minuta u remiju sa Borusijom (D) i nad njim skrivljen penal za taj bod u Ligi šampiona; 74 minuta asistencija i pogodak za pobedu protiv Specije; 90 minuta u LŠ remiju sa Brižom

Filip Đuričić (Sasuolo)

* zamenjen u 59. minutu u porazu od Intera; 73 minuta u podeli bodova sa Romom

Mijat Gaćinović (Hofenhajm)

* ušao u 90+5 minutu remija sa Majncom; zamenjen u 72. minutu remija sa Crvenom zvezdom u Ligi Evrope; uveden u 87. minutu trijumfa protiv Augsburga

Filip Kostić (Ajntraht)

* 90 minuta i jedan namešten gol u remiju sa Berlinom; 90 minuta u remiju sa Borusijom (D)

Ljubomir Fejsa (Al Ahli)

* 90 minuta u pobedi nad Al Fejsalijem; 90 minuta i jedan gol u porazu od Damaka

Aleksandar Katai (Crvena zvezda)

* zbog nedijagnostikovane bolesti nije ga bilo u pobedama nad Radom i Zlatiborom, kao ni u remiju sa Hofenhajmom u Ligi Evrope

Mihailo Ristić (Monpelje)

* 78 minuta u trijumfu nad Lorijenom; 90 minuta u porazu od Pari Sen Žermena

Lazar Ranđelović (Olimpijakos)

* zbog negativnog testa na kovid-19 ni rezerva u pobedi nad Arisom; iz tog razloga je izostavljen i iz poraza od Marseja u Ligi šampiona; već u 5. minutu zamenio povređenog saigrača na dobijenom meču sa Volosom