srpski english

U fokusu / Klupski učinak fudbalskih reprezentativaca Srbije

Nastavljamo da pratimo učinak standardnih, povremenih i potencijalnih fudbalskih A reprezentativaca Srbije. Na dalje ćemo kroz dvonedeljne prikaze njihove minutaže, datih golova, primljenih pogodaka, asistencija i(li) ključnih grešaka na klupskim utakmicama širom sveta pokušavati da vam približimo formu “orlova” između mečeva za nacionalni tim.

Klupski učinak fudbalskih reprezentativaca Srbije
Inter - Lacio 3:1 Foto:Printscreen Youtube (Serie A)

Nikola Maksimović (Napoli)

* 90 minuta u porazu od Đenove; nezamenjen u izgubljenoj Kup utakmici sa Atalantom; odradio ceo trijumf protiv Juventusa

Stefan Mitrović (Strazbur)

* 90 minuta u remiju sa Brestom; akter celog poraza od Liona; odradio kompletan izgubljen Kup meč sa Monpeljeom; 90 minuta u pobedi nad Mecom

Strahinja Pavlović (Monako, Serkl Briž)

* povreda ga izbacila iz konkurencije za Kup pobedu nad Luvenom i poraza od Mehelena; 90 minuta u Kup dobijenom susretu sa Ostendeom; odigrao ceo remi sa Anderlehtom

Aleksandar Kolarov (Inter)

* rezerva u trijumfu nad Fiorentinom; na terenu od 65. minuta Kup remija sa Juventusom; ostao na klupi u pobedi protiv Lacija

Filip Mladenović (Legija)

* 90 minuta u pobedi protiv Rokov Čestohove; 90 minuta u trijumfu nad Lođom; odigrao ceo remi sa Jagelonija Bajlstokom

Milan Rodić (Crvena zvezda)

* 90 minuta i gol u dobijenom meču sa Novim Pazarom; igrao od 82. minuta trijumfa protiv Radničkog (N)

Matija Nastasić (Šalke)

* 90 minuta u Kup porazu od Volfsburga; akter cele izgubljene utakmice sa Lajpcigom; zbog povrede izostavljen iz remija sa Unionom

Marko Gobeljić (Crvena zvezda)

* rezerva u pobedi protiv Novog Pazara; na terenu od 59. minuta pobede nad Radničkim (N)

Uroš Spajić (Fejenord)

* rezerva u dobijenom meču sa Viljemom II

Nemanja Miletić (Al Raed)

* 90 minuta u porazu od Al Šababa; nezamenjen u izgubljenoj utakmici sa Al Batinom

Miloš Veljković (Verder)

* zbog povrede zamenjen posle 45. minuta remija sa Frajburgom

VEZNI RED

Saša Lukić (Torino)

* zamenjen u 56. minutu remija sa Atalantom; 71 minut u podeli bodova sa Đenovom

Nemanja Maksimović (Hetafe)

* 90 minuta u porazu od Sevilje; nezamenjen u izgubljenom duelu sa Realom; na terenu sve vreme poraza od Real Sosijedada

Nemanja Gudelj (Sevilja)

* prvo poluvreme u slavlju protiv Hetafea; na terenu do 80. minuta dobijenog Kup susreta sa Barselonom; 90 minuta u pobedi nad Hueskom

Marko Grujić (Porto)

* rezerva u remiju sa Belensenseom i podeli bodova sa Sportingom; na terenu od 80. minuta Kup remija sa Sportingom; drugo poluvreme utakmice sa Boavistom, završene nerešenim rezultatom

Nemanja Radonjić (Marsej/Herta)

* na terenu od 63. minuta poraza od Bajerna; na klupi do 58. minuta remija sa Štutgartom

Dušan Tadić (Ajaks)

* 90 minuta, asistencija za Kup pobedu protiv PSV-a; 87 minuta u trijumfu nad Heraklesom

Adem Ljajić (Bešiktaš)

* zamenjen u 57. minutu remija sa Antalijom; 70 minuta u pobedi protiv Konje; sa klupe ispratio Kup trijumf nad Konjom; 78 minuta u dobijenom meču sa Genčerbirligijem

Sergej Milinković-Savić (Lacio)

* 90 minuta i asistencija za gol/pobedu protiv Kaljarija; 90 minuta i pogodak u porazu od Intera

Filip Đuričić (Sasuolo)

* izveden u 64. minutu poraza od Specije; učesnik cele pobede nad Krotoneom

Mijat Gaćinović (Hofenhajm)

* zamenjen posle prvog poluvremena u porazu od Ajntrahta; dobio priliku u 64. minutu remija sa Borusijom (D)

Filip Kostić (Ajntraht)

* 90 minuta, s jednim golom i dve asistencije srušio Hofenhajm; 90 minuta i namešten pogodak u slavlju protiv Kelna

Darko Lazović (Verona)

* 90 minuta u porazu od Udinezea; odradio ceo trijumf protiv Parme

Danijel Aleksić (Bašakšehir)

* zbog povrede van protokola pobede nad Fatih Karagumrukom, Kup trijumfa protiv Fenerbahčea i poraza od Goztepea

Luka Milivojević (Kristal Palas)

* 90 minuta u porazu od Lidsa; odigrao celu izgubljenu utakmicu sa Barnlijem

Ljubomir Fejsa (Al Ahli)

* 90 minuta i namešten gol u pobedi nad AL Vahdom; 90 minuta u remiju sa Al Itihadom

Aleksandar Katai (Crvena zvezda)

* van protokola dobijenih susreta sa Novim Pazarom i Radničkim (N)

Mihailo Ristić (Monpelje)

* izveden u 61. minutu remija sa Mecom; 90 minuta u pobedi nad Dižonom; rezerva u Kup trijumfu protiv Strazbura; izveden u 68. minutu slavlja protiv Liona

Lazar Ranđelović (Olimpijakos)

* 90 minuta u dobijenom Kup duelu sa Panaitolikosom; rezerva do 70. minuta trijumfa protiv OFI-ja; 90 minuta u Kup pobedi protiv Arisa; sa klupe svedočio porazu od Panatinaikosa