Novi član Upravnog odbora Radio-televizije Srbije (RTS) Zoran Panović izjavio je danas da je njegov cilj da javni servis bude mesto za društvenu debatu i prostor za sve relevantne aktere.
Novi član Upravnog odbora Radio-televizije Srbije (RTS) Zoran Panović izjavio je danas da je njegov cilj da javni servis bude mesto za društvenu debatu i prostor za sve relevantne aktere.
On je ocenio da je javna sfera "prilično razorena", da ne postoji normalna komunikacija medju glavnim političkim akterima i da se mediji dele na sistemske i antisistemske.
"Javni servis mora biti glavno mesto za tu vrstu debate i prostor za političke aktere. Pre dijaloga o Kosovu mora biti temeljnog dijaloga o stanju našeg društva. To je šansa da se stvari u Srbiji normalizuju", rekao je Panović agenciji Beta.
Upitan o negativnim komentarima na to što je postao deo Upravnog odbora (UO) RTS, Panović je rekao da je kritika normalna stvar.
Savet Regulatornog tela za elektronske medije u petak je imenovao za nove članove UO RTS Zorana Panovića, koji je ranije glavni i odgovorni urednik Danasa, čiji je sada kolumnista, a stalni je kolumnista "Nedeljnika" i programski koordinator istraživačko-izdavačkog centra Demostat.
Pored njega izabran je i nekadašnji medijski savetnik bivšeg predsednika Srbije Borisa Tadića, Nebojša Krstić, koji je do 6. septembra bio je vlasnik dve marketinške agencije "Nova Communications" i "Nova PR Public Relation" koje su od tada u vlasništvu njegove saradnice Jasmine Stojanov, bivše šefice informativne službe Predsedništva.
Poštovani pre kontaktiranja najljubaznije vas molimo da se upoznate sa našom politikom o privatnosti.
„Građani sada više nego ikada osećaju slobodu da kažu svoje mi&s...
Potrošači su najslabija karika u ekonomskom lancu a organizacije o...
Tačno je da u ovom trenutku sindikati ne uživaju masovno poverenje građana, a...
Povod za razgovor sa Ivanom Vejvodom, stučnjakom za međunarodne odnose, su ned...
Prošlo je više od tri nedelje od kad je predsednik Srbije Aleksand...
U svakom društvu, postoje teme koje se radije preskaču. Određen...
* Pomeranje zadatih rokova za završetak deonice Preljina - Požega je u...
Cilj EU je jasan – neophodno je smanjiti zavisnost Evrope od Kine kada je ...
Na ulice Tirane je 13. maja izašlo više desetina hiljada ljudi koj...
U junskom istraživanju crnogorskog Centra za demokratiju i ljudska pr...
2026. Sva prava zadržana.
Zabranjeno je svako kopiranje sadržaja sajta.